Badem Yağı

Badem Yağı ve Badem yağı faydaları ilgili bilgi alabiliceğiniz web sitemizdir.

Anasayfa » Sakal ve Bıyık » Sakal Çıkarıcı

sakal çıkarıcıBir çok erkeğin ciddi anlamda sorun ettiği sakallarıyla ilgili bir yazı hazırladık. Sakal çıkarma, çakal çıkartma hakkında bilgiler bulabileceğiniz yazımızın faydalı olmasını umuyoruz.

Sakal Çıkarma

 

Sakallar bazen yeterince güçlü çıkmaz, yer yer seyreklikler açıklıklar olur, bu durum görünüş açısından bir çok insanı rahatsız edebilmektedir. Bu durumdan muzdarib pek çok insan sakal çıkarma yöntemlerine başvurmaktadır. Evvela sizi uyarmak isteriz ki, öyle mucizevi sakal çıkarma ürünleri vb. tanıtımlara inanmayınız. Cildinizi kazıyın sarımsak sürüp yara yapın gibi tavsiyeler cildinize fayda değil zarar verir ki bu tarz zararların telafisi oldukça zor kimi zaman imkansızdır.

Sakal Nasıl Çıkar

 

Yüzünüzde yaklaşık olarak 30.000 civarı kıl kökü vardır, bunların birçoğunu gözle göremezsiniz. Olgunlaşan kıl kökleri zamanla sakala dönüşürler. Sakal çıkaran ilaç tanıtımlarına inanmamanız gerektiğini vurgulamıştık, bunun nedeni, eğer ki, bir insan bu tarz bir ürün geliştirirse bu durumda saç sorununa da çözüm bulur ki, dünyanın en zenginleri arasına girebilir. Sağda solda mucizevi sakal çıkarma formülü, sakal çıkartan bitkiler aramak yerine. Sakalların nasıl çıktığını düşünüp sakallarınıza iyi davranmalısınız ve sakal bakımını ihmal etmemelisiniz.

Tıraş

 

Tıraş genelde bedenin herhangi bir yerinden kılların köke yakın noktalardan kesilmesine verilen addır. Kıl kökleri cildimizin altında olduğundan kılları kökünden almak mümkün değildir. Modern iş yaşamı dolayısıyla erkeklerin hemen hemen iki günde bir sakal tıraşı oldukları bilinmektedir. Sakallarınızın daha gür çıkması ve sakal çıkmayan bölgelerde sakal çıkarmak için, tıraş sonrası bakıma özen göstermelisiniz. Eğer Tıraş sonrası bakıma gerekli özeni gösterirseniz sakallarınız daha gür çıkacağı gibi, cildinizde bakımlı ve güzel gözükecektir.

Tıraş Sonrası Cilt Bakımı

 

Tıraş sonrası cildinize saf “b vitamini” d panthenol sürerseniz, tıraş bıçaklarının cildinizde yarattığı tahribatın önüne geçersiniz. Çok az b vitamini uygulamak bu noktada yeterlidir. Ayrıca “shea butter” denilen karite yağını da tıraş sonrası cildinize muhakkak uygulamalısınız, bu yağ sayesinde cildinizin nem dengesi sağlanmış olacaktır.

Sakal Çıkartan Yağ

 

Sakallarınızı yani cildinizi tıraş harici badem yağı ve hint yağı karışımı ile akşamları bakım yaparsanız bu iki yağ kıl köklerinizi besleyecektir. ayrıca b vitamininin de kıl köklerini besleyici etkileri vardır. Badem yağının sakal çıkarma harici sakallara bakım özelliği de unutulmamalıdır. Badem yağı iyi bir sakal bakım yağıdır ve sakal çıkarmak için hint yağıyla karıştırılarak kullanılabilir.

Sonuç olarak sakal çıkartıcı ürünler aramak yerine hem cildinizi besleyecek hem de uzun vadede sakallarınızı gürleştirecek bir takım yağ bakımları yapabilirsiniz. Ancak her halükarda tıraş sonrası bakımın her şeyden önemli olduğunu unutmayınız.

Sakal çıkarıcı ile ilgili bu yazımız burada bitiyor. Umarız severek okuduğunuz faydalı bir yazı olmuştur. Eğer sakal nasıl çıkar ve sakal çıkarma ilgili yazdıklarımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için sosyal medyada sitemizi sevdiklerinizle paylaşırsanız çok seviniriz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Daha Fazla İnsana Ulaşması İçin Lütfen Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın

Facebook Twitter Google+ Pinterest Linkedin

Teşekkür Ederiz

Değerli Yorum ve Sorularınızı Bekleriz...


Son Yorumlar