Badem Yağı

Badem Yağı ve Badem yağı faydaları ilgili bilgi alabiliceğiniz web sitemizdir.

Anasayfa » Bitkisel Yağlar » Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi yağıHindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı bütün dünyada özel bir ilgi görür. Pasifik Adalarında hindistan cevizi yağının tüm hastalıklar için şifa olduğu düşünülür, yaşam ağacı olarak adlandırılır.  Anne sütünde bol bulunan laurik asit içerir ve antioksidan Polifenollerce zengindir.

Yapısında, omega 6, linoleic acid, Monounsaturated, Oleic Acid, Caproic Acid, Capric Acid, Caprylic Acid, Lauric Acid, Myristic Acid, Stearic Acid, Alpha Tocopherol, Delta Tocopherol, Alpha Tocotrienols, Delta Tocotrienols, Gamma Tocotrienols, Vitamin K bulunur.

Hindistan Yağı (hint yağı) ile karıştırılmamalıdır. Saf Hindistan ceviz yağı oda sıcaklığında katı bir yağdır. Çoğu diğer yağların aksine, hindistan cevizi yağı, yüksek bir erime noktasına sahiptir 24 derecede erir. Bu nedenle, oda sıcaklığında katı olmasına rağmen sıcaklık arttıkça erir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Özellikle kozmetolojik olarak çok faydalı bir yağdır. Hindistan cevizi yağı saç yağları içerisinde kuru yıpranmış boyalı saçlara en iyi gelen yağdır, saçınız kuruyken, bu yağı uygular, bir bone ile sabaha kadar saçınızda bekletirseniz, birçok saç problemiyle vedalaşırsınız.

Çok hafif bir yağ olduğu için vücudunuzu yüzünüzü, dudaklarınızı nemlendirmekte kullanabilirsiniz. Yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca tropikal ülkelerde anti bakteriyel ve anti virüs özelliklerinden dolayı dezenfekte amaçlı kullanılmaktadr.

Ayrıca hindistan cevizi yağının

  • Hindistancevizi yağının da kan lipidlerini normalleştirdiği,
  • alkol ve diğer toksinlerin karaciğere yaptığı hasarı önlediği,
  • böbrek ve safra kesesi hastalıklarına karşı koruduğu ve
  • kan şekerini dengeleyerek insülin kontrolünde etkili olduğu, dolayısıyla da şekeri hastalığının önlenmesinde ve idaresinde etkili olduğu bulunmuştur.
  1. Antivirüs, antibakteri ve antimantar özellikleri de bulunmaktadır.
  2. Mineral emilimini güçlendirir ki bu sağlıklı dişler ve kemikler için oldukça önemlidir.
  3. Cilt, kafa derisi ve saça da yenildiğinde veya sürüldüğünde çok iyi gelmektedir.

İddia edilmekedir, ancak bu iddialar genelde kullanıcı deneyimlerinden oluşmaktadır, bilimsel makale ve literatürde bir kesinlik yoktur.

kaynak : http://hindistanceviziyagi.org/hindistan-cevizi-yagi/ sitesinden alınmıştır

Daha Fazla İnsana Ulaşması İçin Lütfen Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın

Facebook Twitter Google+ Pinterest Linkedin

Teşekkür Ederiz

Değerli Yorum ve Sorularınızı Bekleriz...


Son Yorumlar