Badem Yağı

Badem Yağı ve Badem yağı faydaları ilgili bilgi alabiliceğiniz web sitemizdir.

Anasayfa » Badem Yağı » Acı Badem Yağı

acı badem yağıbadem-yagi.org olarak sizler için badem yağının iki türünden birisi olan acı badem yağı hakkında bir yazı hazırladık. Acı badem yağı yazımızı severek okuyacağınızı umut ediyoruz.

Acı Badem

 

Badem genellikle tatlı olarak tüketilen bir kuruyemiş olarak bilinir, ancak bademin yenilmeyen bir cinsi olan acı bademden bahsedeceğimiz bu yazımızın sizlere faydalı bilgiler vermesini umuyoruz. Gülgillerden bir meyve ağacı olan acı badem ağacının meyvesi acımsı, keskin kokuludur. Kabuğu kalın, içi (etli kısmı) küçüktür. Tatlı bademden farklı olarak acı badem ruhu da denilen siyanhidrik asit ve uçucu bir yağ bulunur. Meyveye acı tadını veren bu maddelerdir. Acı badem yağı krem, koku ve ayakkabı boyası yapımında kullanılmaktadır.

Önemle bilmenizi isteriz ki Acı badem gıda değildir, zehirli bir bitkidir. 3-4 adet acı badem yendiğinde öksürük kesici, idrar söktürücü, ve kurt düşürücü özellikleri olduğu iddia edilse de, fazlasının zehirli etkileri vardır ve bu yüzden tüketilmesi tavsiye edilmez.

Acı Badem Yağı

 

Esansiyel ve uçucu yağlar ile zehirli bir asit içermesiyle bilinen acı badem yağı çeşitli kaynaklarda anlatılmaktadır. Genellikle strese iyi geldiği vb. şeyler yazılmasına rağmen bu tarz işlevlerde kullanılabilecek başka ve daha zararsız yağlar bulunduğu için kullanılmasını pek tavsiye etmemekteyiz. Acı badem yağı ve badem yağı çok ayrı yağlardır, birbiriyle karıştırmayınız.

Acı Badem Yağı Faydaları

 

Acı badem yağı genellikle şeker düşürücü ve öksürük giderici olarak kullanılmakta ve bu özelliklerinden faydalanılmaktadır. Ancak zehirli bir bitki olan acı badem yağının faydaları noktasında yararlanmak isteyen okuyucularımızı bu yağın zehirli etkileri noktasında uyarıyoruz. Doktor tavsiyesi olmaksızın kesinlikle kullanmayınız, kulaktan dolma bilgiler ve çeşitli tavsiyeler size zarar verebilir bunu unutmayın. İnsanlardan duyduğunuz ve internette okuduğunuz bilgileri bir çok kaynaktan araştırınız, özellikle bilimsel ve doğruluğu emin kaynaklara bakınız. Acı badem yağının zararları noktasında iyice bilgilenmelisiniz. Zehirli maddeler içeren acı badem yağı doğru kullanılmazsa zararlı olabilecek bir yağdır.

Yazımız burada biterken, umarız severek okuduğunuz faydalı bir acı badem yağı yazısı olmuştur. Eğer acı badem yağı ile ilgili yazdıklarımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak sitemizi paylaşırsanız çok seviniriz.

Daha Fazla İnsana Ulaşması İçin Lütfen Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın

Facebook Twitter Google+ Pinterest Linkedin

Teşekkür Ederiz

Değerli Yorum ve Sorularınızı Bekleriz...


Son Yorumlar