23 Mart 2015 Pazartesi

Kaş Bakımı Nedir


Kaşlar hem erkek hem kadınlarda oldukça önemli imaj unsurudur. Kaşlar üzerine bu kadar şiir yazılması boşuna değildir. Kaş simetrisi ve bakımı çehrenizi en fazla değiştirecek uygulamaların başında geliyor. Bu sebeple yüzyıllardır güzellik için insanlar kaşlarına bakım yapmışlardır.


Kaş Bakımı Nasıl Yapılır


Kaş bakımı denilince akla evvela kaş alma ve kaş boyama gelmektedir. Kaş bakım ürünleri ve kaş bakım yağları kaşlara ihtiyaç duydukları bakımı sağlama vaadiyle insanlara pazarlanıyor peki ne kadar gerçekci. Yani kaşlarınıza gerçekten bakabiliyormusunuz. İşte bu yazıda buna cevap vereceğiz. Kaş bakımı nasıl olmalı kaş bakımı nasıl yapılır konularında merakınızı gidermeye çalışacağız.

Kaş bakımı denilince akla evvela badem yağı ve hint yağı gelir. Zaten kaş veya kaş kirpik bakım yağı olarak satılan ürünlerde bu yağları içerir. Hızını alamayanlar onlarca yağ yazdıkları içeriklerin kaşlarınıza bakım yaptığını, kaşlarını gürleştirdiğini vb. anlatır. Ancak çok bilimsel bir şey değildir.

Kaşlarımız gözlarimizin hemen üzerinde sıralanmış çeşitli ırklarda farklılık göstermekle birlikte ortalama 650- 850 adet kılın dizildiği kıl kümeleridir. Kaşlarımızın asıl amacı ter vb. yollarla saçlarımızdan ve alnımızdan gelen ter ve tozlara karşı gözlerimizi korumaktır.


Kaş Bakım Ürünleri


Kaş bakımı konusunda badem yağı ve hint yağının yanında vazelin ve sarımsaksürme gibi konular anlatılır. Ancak petrolden elde edilen vazelinin kaşları gürleştirme gibi bir etkisi yoktur. Vazelin petrolden elde edilen bir yağdır mineral oil olarak bilinir sürüldüğü bölgeyi kaplar bütün işlevi budur ve kaş bakımı yapmaz. Sarımsak ise içerisindeki kükürt ve diğer bileşikler sayesinde özellikle kaş diplerinde çeşitli bakterilere karşı etkilidir. Ama kaşları uzatmaz, ayrıca sarımsağın sürekli ve çokca kullanımı kaş köklerine zarar verebilir. Sonra kaşım küstü dememek için sarımsaktan da uzak durun.

Kaş Tıraş Etmek


Bazı insanlar kaşlerın tıraş edilirse daha gür olacaklarını düşünürler özellikle çocuklara uygularlar bu yöntemi, ama tıraş etmekle kaşlar gürleşmez ve uzamaz bu da bir hurafedir.

Kaş Küsmesi


Kadınlar arasında sıkça duyulan bir konudur kaş küsmesi. Kaşların bulunduğu deri oldukça nazik bir deridir, yapılan yanlış kaş bakımları sayesinde kökleri derinde olmayan kaşların kıl kökleri zarar görür buna da kaş küsmesi adı verilir. Aslında kaş size küsmez, siz bilinçsizce uygulamalar yapıp kıl köklerine zarar verirsiniz ve kaşlarınız o bölgeden çıkmaz hale gelir. Kaş küsmesinin en kolay çözümü kaş ektirmektir.  Ayrıca zayıf köklerin beslenerek güçlendirilmesi de gerekiyor.

Kaşlara Bakım


Birazdan yazacağımız bakımı kaşlarını seven her kadının muhakkak yapması gerekiyor, çünkü kaşlarınızın bulunduğu deri çok hassas ve kaş köklerimiz çok yüzeyde bu yüzden kıl köklerini besleyici bakımlar size yıllarca sağlıklı kaşlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Kaş bakımı için sulu çözelti

  • 10 ml b5 vitamini
  • 10 ml keratin
  • 10 ml biyosülfür
Yukarıdaki maddeleri bir şişede çalkalayın, karışımı her kullanışta çalkalayarak kullanın ve geceleri bir kulak çubuğu yardımıyla kaşlarınıza sürün.

Kaş bakım yağı

  • 30 ml badem yağı
  • 30 ml hint yağı
  • 10 ml e vitamini
Bu yağları da  bir şişede çalkalayın ve yukarıda tarifini verdiğimiz sulu çözeltiden sonra kaşlarınıza sürün. Her gece 1 dakikanızı alacak bu işlem sonunda kaşlarınız oldukça gürleşecek ve daha hızlı uzayacaktır. Çünkü karışımdaki vitamin, protein ve mineraller bir iki ay içerisinde kaşlarınızı oldukça besleyecek ve kıl köklerini güçlendirecektir. Ayrıca zayıf kıl köklerini kalınlaştırarak kaşlarınıza ihtiyacı olan bakımı uygulayacaktır.

Kaş bakımı ile ilgili bu yazımız burada bitiyor. Umarız severek okuduğunuz faydalı bir yazı olmuştur. Aklınıza takılanları ve görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla iletirseniz seviniriz. Eğer kaş bakımını anlattığımız yazımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için sosyal medyada sitemizi sevdiklerinizle paylaşırsanız çok seviniriz. Paylaşımlar ve yorumlar için teşekkür ederiz.bdmyagikasx
Sonraki
Bu eklenen en yeni yazı
Önceki
Önceki Kayıt

0 yorum:

Yorum Gönder