18 Mart 2015 Çarşamba

Kaş Şekillendirme


Etkileyici bakışların ve gözlerin en önemli iki unsuru kaş ve kirpiktir. Bu yüzden göz makyajında kirpikten sonra kaş makyajına önem verilir. İyi bir kaş görünümü için kaşların şekillendirilmesi çok önemlidir. Kaş şekillendirilirken yapılan en temel işlem kaşların alınması ve yüz simetrisine uygun kaş şekillendirmesi yapmaktır. Bu yazıda kaş alma teknikleri, kaş şekillendirme ve son olarak erkeklerde kaş alma hakkında bilgiler vereceğiz. 

Yüzünüze Uygun Kaş Şekli


Evvela yüzümüzle uygun kaş şekli tercihi oldukça önemlidir. Kaşlarınızı yüz simetrinize uygun olarak şekillendirmezseniz. Oldukça kötü görünüm sergilersiniz, hele de uygun göz makyajı yapmazsanız çekici olmayı geçtik itici bir görünüm sergilersiniz. İşte yüz tipinize uygun kaş şekilleri.
 

Yuvarlak Yüz


Yüz hatlarınız yuvarlaksa kavisli ve kemerli kaş modelleri tercih etmelisiniz. Kavis verdiğinizde kavisin bitim noktasını incelmek sizi oldukça çekici kılacaktır. Bu arada kavisi de iyi orantılayın, ne fazla kavis ne de düşün kavis hoş durmaz.
 

Uzun Yüz


Yüz hatlarınız eğer uzunsa yatay ve düz bir kaş seçimi yapın. Kaşlarınız ne kadar yatay ve düz olursa yüz hatlarınızı daha oval gösterir.

 

Kare Yüz


Yüz hatlarınız kare şeklindeyse bakışlarınız ve mizacınız oldukça sert görünebilir. Kare yüzler için kaş şekillendirirken ilk yapılması gereken şey kaşların mümkün mertebe kalın bırakılmasıdır, kaş uçlarına hafif ve yumuşak bir kavis vermelisiniz. Böylece bakışlarınız daha etkileyici olacaktır.

Kalp Şekilli Yüz


Yüz hatlarınız kalp şeklindeyse kalın kaş modellerini tercih etmelisiniz ve kalın kaşlarınıza hilal şekli verebilirsiniz.

 

Oval Yüz


Yüz hatlarınız ovalse şanslısınız demektir bir çok model kaş sizde iyi ve etkili bakışlar sağlar ancak genelde düz hafif kavisli doğal kaş modelleri tercih edebilirsiniz.

Kaş Başlama Bitiş ve Kavis Noktaları


Yüz tipinize göre uygun kaş modeline karar verdikten sonra yapmanız gereken şey kaşınızın başlama bitiş ve kavis noktalarını belirlemektir. Bu işlem için bir kalem size yetecektir.

Kaşınızın bitiş noktası yani kaş uçlarınızı bulmak için elinize aldığınız kalemi burnunuzun hemen yanından gözünüzün bittiği noktaya koyunuz kalemin geldiği nokta kaşınızın uç noktasıdır. kaş uçlarınız bu noktadan başlamalı. Bu noktayı işaretleyin. Bu noktadan sonraki tüyleri almanız gerekiyor.

Kaş Nasıl Alınır


Kaşınızın başlama noktasını belirlemek için yapmanız gereken işlem elinize aldığınız kalemi burun ucunuzdan gözünüzün başladığı nokyata kadar uzatmak ve başlangıç noktasını işaretlemek bu noktadan aknınızın ortasına kadar olan tüyleri almanız gerekiyor.
 
Kaşlarınızın ideal kavis noktasını bulmak içinse burun ucunuzdan göz irisinizin bittiği yani şakaklara yakın olan kısmına denk gelecek şekilde yerleştirmek bu nokta ise kaşlarınıza kavis vereceğiniz ideal noktadır.

Kaş Alma Teknikleri


Yüz tipinize göre kaş modelinizi seçtiniz sonrasında kaşınızın başlangıç, bitiş ve kavis noktalarını belirlediniz bundan sonra yapmanız gereken şey kaşlarınızı almak. Bir elinde cımbız bir elinde ayna umurunda mı dünya moduna geçeceğiniz aşama başlıyor. Tabi bundan önce kaşlarınızı şekillendirmek yani almak için hazırlamanız gerekiyor.

Kaş Fırçası


Kaşlarınızı almadan önce bir makyaj temizleme pamuğu yani disk pamuğu ıslatıp kaşlarınızı iyice temizleyin daha sonra kaş fırçası kullanarak kaşlarınızı yukarı dpğru tarayınız. Kaşlarınızı tararken kullanacağınız kaş fırçasının çok sert yapılı olmamasına özen gösterin. Kaşlarınızı doğru kaş fırçasıyla taramanız oldukça önemli.

Kaş Makası


Kaş taramadan sonra kaşlarınızın uçlarını kaş makası yardımıyla çok hafifçe düzeltiniz. Kaş uçlarınızı çok kesmeyiniz kaşlar geç uzayan kıllardır ve derin kesmek telafisi güç sonuçlar doğurur. Kaş makasıyla kaşlarınızın ucundan çok ama çok az almalısınızç Kaş makasını dikkatli kullanın.

Cımbızla Kaş Alma


Kaş alma konusunda en çok kullanılan ürün cımbızdır. Bu noktada bir uyarı yapalım cimbızla kaşlarınızı çıkş yönünden alın, kaş çıkış yönünün tersinden yapılan alımlar ileride size problem çıkarabilir.

Cımbızla kaşlarınızı alacaksanız. önce doğru cımbızı seçmelisiniz. Cımbızlar kullanım amacına göre 1) düz ağızlı 2) yarım ağızlı 3) batık cımbızı 4) oval 5) evolution cımbız 5 türde bulunur bunun haricince daha farklı amaçlarla kullanılan cımbızlar kullanılmaktadır. Kaş almak için düz ve yarım ağızlı cımbız kullanmak daha dığrudur. Düz ağızlı bir cımbızla kaşlarınızın uzama yönünde nazikçe çekerek kaş alabilirsiniz.

 

İple Kaş Alma

 

İple bıyık alma yazımızda detaylı olarak belirttiğimiz bir tekniktir iple veya yayla bıyık almak. Yüz şeklinize göre kaş modelinizi seçtikten sonra, simetrik olarak kaşlarınızın başlama ve bitiş noktalarını tespit ederek cimbızla kaşlarınızı şekillendirin. Eğer el beceriniz varsa kaş altlarınızı ve kaş üstlerini çok dikkatli olmak kaydıyla iple alabilirsiniz. Ama detaylı çalışmalar için kıl alma yayı kullanabilirsiniz. Tabi kaş bölgesinde ip de gerekli dikkati ve özeni göstermek kaidesiyle kullanabilirsiniz.

Erkek Kaş Alma


Evet son olarak beyleri es geçmeyelim malum mertoseksüel beyefendiler kendilerine oldukça bakım yapmakta ve kaşlarını almaktadırlar. Erkeklerde kaş alma konusu insanların bakış açılarına göre değişmektedir. Özellikle çoğunluğun müslüman olduğu ülkemizde konunun dinen caiz olup olmadığı bile sorgulanmaktadır. Ancak unutmayın ki erkekler gözlerine sürme çekmektedirler ve bu dinen olumlu karşılanır. Bu noktadan kaş almanın erkeklere yakışmayacağını düşünebilirsiniz ancak dinen caiz değildir denilemez. 

Erkeklerin kaş alma noktasında kaş ortalarını almaları oldukça iyidir. Çünkü bazen oldukça dağınık ve çirkin görünüm olabiliyor. Erkeklerin kaşlarını yukarıda gösterdiğimiz durumlara göre simetrik uç ve bitiş noktalarından almaları faydalı olacak ve görünüme katkı sağlayacaktır. Ancak erkeklerinin kaşlarını dizayn ederken inceltmemesi en önemli noktadır. Kaş ucunu ve sonunu belirlemeki kaşların ortasını almak iyi olsa da kaşları inceltmek bir çok erkek de kötü sonuçlar verecektir. Erkeklerin kaş kalınlaştırma yapmaları daha güzel gösterir. 

Kaş alma konusunda merak ettikleriniz ve sorularınız için aşağıdaki formu kullanarak yorumlar aracılığıyla soru sorup görüş ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Yorumlar ve paylaşımlar için teşekkür ederiz.
bdmyagikasx

0 yorum:

Yorum Gönder