15 Mart 2015 Pazar

Bıyık Bırakma


Susuzluk hiç bir şey diyenlere aldanmayın. Susuzluk her şey, suları ve su kaynaklarını koruyun. Sosyal mesajımızı da verdik, imaj önemli, bıyık ki erkeklerin yüzyıllardır kendilerini ifade etme aracı ve imajlarının önemli parçasıdır. Erkekler bıyık bırakırlar hatta bazı bölgelerde bıyık erkekliğin sembolü haline gelmiştir. Ülkemizde de bıyık oldukça yaygın olarak bırakılır. Hatta yetişkinliğe girme konusu bıyıkla oldukça fazla ilişkilendirilir, "bıyıkları yeni terlemek" sözü yetişkinliği ifade eder.

Bıyık Nasıl Bırakılır


Bıyık bazı halkların sembolü durumdadır. Örneğin italyanlar, ingilizler hendilerine has bıyıklar bırakırlar. Ülkemizde de bıyık oldukça yaygındır. Bıyık çeşitli etnik ve siyasi guruplara göre bir simge taşır hatta bıyık bırakma konusu özellikle kamuda çalışanlarda çeşitli genelgelerle düzenlenme ihtiyacı bile duyulmuştur. Pos bıyık (nietzsche bıyığı) solculuğu, sarkık bıyık (hilal bıyık) ülkücülük ve milliyetçiliği, badem bıyık daha mütedeyyin kesimleri simgeler.

Bıyık Bırakırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Eğer uzun bıyıklara sahip olmak istiyorsanız ve bıyık bırakacaksanız size yapabileceğimiz ilk öneri kıl köklerinin ve cildin yeterince hijyenş ve bakımını sağlamak gerekliliğidir. Yani bıyıklarınız uzadıkça kıl köklerine bakmanız ve cildinize bakmanız zorlaşır. bu yüzden bıyıklarınızın altındaki derinin kızarık svilce çıkaran ve hassas bir yapısı olur. Ayrıca kıl köklerinizi yeterince beslemeniz gerekir.

Konuyla ilgili bakımlar için bıyık bakımı yazıma bakabilirsiniz. Bunlar haricinde bıyıklarınızın tıraşına özen göstermelisiniz. Ayrıca sigara içiyorsanız bıyıklarınızın yanma ve sararma riskleri var buna da özen gösterin. Bıyıklarınız yanarsa uçlarından haffçe makasla alın.


Bıyık Sararması


Sarı bıyık ülkemizde flash tv de yayınlanan gerçek kesit programındaki oyuncu (cahit kaşıkçılar) için verilen lakaptır. Ama sarı bıyık dediğinizde özellikle sokakta gördüğünüz bıyıkları aşırı sigaradan saramış insanlar aklınıza gelir. Bıyık sararmasının çözümü aslında oldukça basittir. Yüzünüzü yıkamadan önce %10 laktik asiti bıyıklarınıza sürüp bir dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkamaya başlarsanız, bıyıklarınızdaki sararma ortadan kaybolur bu bakımı 15 günde bir yapabilirsiniz. Bıyıklarınız yıkandıktan sonra çok az badem yağı sürerseniz bıyıklarınızın sararmasını önlersiniz hem bıyıklarınız beslenir. Ayrıca badem yağını 2-3 günde bir akşamları bıyıklarınıza sürerseniz bıyıklarınız oldukça beslenecektir. 


Bıyık bırakmak konusunda merak ettikleriniz ve sorularınız için aşağıdaki formu kullanarak yorumlar aracılığıyla soru sorup görüş ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Yorumlar ve paylaşımlar için teşekkür ederiz. bdmyagibiyikx

0 yorum:

Yorum Gönder