4 Şubat 2015 Çarşamba

Kaş Nasıl Kalınlaşır


Kaşlar güzel bir yüzün olmazsa olmazıdır. Zaten kara ve yay gibi kaşlara bir çok şiir yazılması türkü bestelenmesi biraz bundandır. Etkili bir bakışın olmazsa olmazıdır kaşlar. Bir çok kadının en büyük problemi de tam bu noktada başlar, kaşlar ya çok biçimsiz ya da çok cılızdır. Çözümü kaş kalemleri kullanmakta bulur kadınlar. Biraz daha cesaretli olanları kalıcı kaş makyajı yani kaş kontürü yaptırırlar ama orada da sonuç çok kötü olabilir. Bu yazıda size kaş gürleştirme yani kaş kalınlaştırma hakkında bilgiler vermeye çalışacağım.

Kaş Gürleştirme


Kaşlarınız ince ve onları gürleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey düzenli kaş bakımı yapmaktır.  Konuyla ilgili internette ne yazılmış diye baktık, tam fecaat şeyler anlatılmış, sarımsak sürün, nemlendirici sürün, fındık içini ateşte ısıtıp sürün, vazelin sürün, aloevera sürün gibi ipe sapa gelmez şeyler sıralanmış. Bir alahın kulu da çıkıp dememiş ki bunları neden süreceğiz bunların faydası nedir. Bari biz diyelim faydası 0 (sıfır) olan şeyler. Şimdi size kaşlarınızı besleyecek bir bakım yazacağım tabi ne işe yarayacağını aktaracağım naçizane.

Kaş Çıkarma


Kaşlarınızı kalınlaştırmak için kaş küsmesine maruz kalmış kaşlarınıza ihtiyacınız var dolayısıyla işimiz bu kaşları çıkarmak. Bunun için b5 vitamini, e vitamini, hint yağı, badem yağı kullanacağız.

B5 Vitamini


Pantoneik asit veya d panthenol olarak bilinen bu vitamin kıl köklerini oldukça besler. Aslında şu bepanten sürdüm yüzümde tüylenme oldu sözünün espirisi tam olarak bepantenin içindeki b5 vitamini yani d-panthenolde gizli. D-panthenol bepanten kremde %6 civarında bulunuz siz bunun safını sürerek kaşlarınızın dibindeki kıl köklerini bayram ettireceksiniz.

E vitamini


Sürekli bir e vitamini yağı gibi kelimeler yazıyor internette. Bu yazıları yazan zır cahiller e vitamini nedir bilmedikleri için gördükleri her şeyi kopyalayıp yapıştırıyorlar. Bütün yağlarda e vitamini vardır. Ama e vitamini yağı diye bir şey olmaz. E vitamini alfa tokaferol veya tokaferil asetat şeklinde satılan genelde yağdan elde edilen bir maddedir. Bazı uyanıklar çeşitli yağların içerisinde e vitamini çözerek bunu e vitamini yağı olarak satarlar. Ama genelde ucuz tokaferil asetat kullanıldığı için sonuç vermez. Ha keza eczanelerdeki e vitamini ampulleri de öyledir. %4 civarı tokaferil asetat içerirler, size lazım olan şey alfa tokaferoldür. Anti oksidan olan alfa tokaferol kaşlarınızı hem oksidasyona karşı korur hem de kıl köklerini besler.

Hint yağı


İçerisinde risinoleik asit olan hint yağı oldukça özgün bir yağdır. %85 risinoleik asit içeren hint yağı kıl köklerini besler.

Badem Yağı


Badem yağı nereye sürseniz yarayan bir yağ olduğu için kaşlarda da oldukça olumlu sonuçları vardır.

Kaş Kalınlaştırmak


Şİmdi yukarıda saydığım maddeleri edinip hemen işleme başlayacağız bunun için gerekli maddeler.

  • 10 ml badem yağı
  • 10 ml hint yağı
  • 10 ml e vitamini

Yağları ve e vitaminini iyice karıştırıp takribi 30 ml oldukça kuvvetli kaş bakım yağımızı elde edeceğiz. Karışımı ağzı kapalı bir şişede saklamanız gerekiyor. Ayrıca yağların orjinal olması önemli e vitami alfa tokaferol olacak.

Bu yağ karışımını akşamları kaşlarımıza çok az miktarda sürdükten sonra kaşlarımız yağı 2 dakikada emecektir. Üzerine çok az saf b5 vitamini süreceksiniz. e ve b5 vitaminini doakimya.com sitesinden edinebilirsiniz. Tahminen 3 aylık uygulama sonrası kirpiğen kaşan kurban, yay gibi kaşların var dilber, kara kaşlarına hayranım gibi şiirlere türkülere konu olacak bir kaş sizi bekliyor.

Yazımı sağda solda saçma sapan bilgilerin yayılmasını önlemek ve insanların doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için sosyal medyada paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca sorularınızı aşağıdaki yorumlardan sorun cevaplamaya çalışayım. Sorular ve paylaşım için şimdiden teşekkürler. bdmyagikasx

2 yorum:

  1. Üzerine bişey sürmesekde olurmu

    YanıtlaSil
  2. üzerine sürmemekle neyi kastediyorsunuz. daha açık sorarsanız ona göre cevaplayalım

    YanıtlaSil