11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak saça badem yağı nasıl kullanılır. Badem yağının saça faydaları ve saç tiplerine göre badem yağının saça uygulanması hakkında bir yazı hazırladık hepinize faydalı olmasını umuyoruz.

 

Saça Badem Yağı Nasıl Kullanılır

 

Saç bakımında badem yağı kullanımı uzun yıllardır insanların faydalandığı bir yöntemdir. Badem yağı içerdiği yağ asitleri dolayısıyla saç telleri üzerinde olumlu etkilere sahiptir.

Badem Yağı Özellikleri


Badem yağı yoğun e vitamini ve mineraller içeren bir yağdır, dolayısıyla cilt ve saç bakımında kullanmaya müsait bir yapısı vardır. Saç ve cilt bakımında badem yağını saf kullanabileceğiniz gibi diğer bitkisel yağlarla kullanarak daha güçlü etkiler sağlayabilirsiniz.

Badem Yağının Saça Faydaları


Özellikle kuru, yıpranmış, boyalı ve röfleli saçların bakımında badem yağı kullanımı önerilmektedir. Saçın yapısında bulunan keratin zamanla zayıfladığı için saç kırılmalara müsait hale gelmektedir. Zayıflayan saçın onarılması için badem yağı gibi bitkisel yağlar oldukça etkilidir.
  • Saçı besler 
  • Kuru saçlara bakım yapar   
  • Dökülen saçlar için saç köklerine bakım yapar  
  • Zayıf saçlara hacim kazandırır

Ayrıca bazı bitkisel yağları badem yağıyla karıştırabilirsiniz, bu yağlar kullanım alanlarına göre şöyledir;

 

Dökülen Saçlar İçin Badem Yağı

 

Dökülen saçların bakımında, hint yağı, badem yağı, avokado yağı, biberiye yağı karışımı saç derisine uygulanır ve saç köklerini besler.

 

Boyalı Saçlar İçin Badem Yağı

 

Boyalı saçların bakımında, hindistan cevizi yağı ile badem yağı karıştırılarak boyalı saçlara bakım uygulanır, böylece boyalı saçlar için badem yağının boyalı saça faydası daha da artar.

 

Kuru Saçlar İçin Badem Yağı

 

Kuru saçların bakımında nem oldukça büyük önem taşır, saçlara yoğun nem kazandıracak bir bakım için shea yağı ve kakao yağı karıştırılarak uygulanırsa, kuru saçların ihtiyaç duyduğu nem sağlanmış olur.

Kepekli Saçlar İçin Badem Yağı 


Kepekli saçların bakımında badem yağı, çay ağacı yağı, avokado yağı, limon yağı karışımını kullanabilirsiniz. Bu karışımı duştan 15 dakika önce saç derinize uygulayabilirsiniz. 

Seboreik Dermatit İçin Badem Yağı Kullanımı


Seboreik dermatit gibi bir probleminiz varsa badem yağı, çay ağacı yağı, tarçın yaprak yağı, lavanta yağı ve macadamia yağını karıştırıp kullanabilirsiniz. Bu karışım saç derinizi dengeleyecektir. karışımı duştan 15 dakika önce saç derinize uygulayınız.


Sedefli Saç Derisi İçin Badem Yağı Kullanımı


Saç derinizde sedef varsa badem yağı, tesbih ağacı yağı, avokado yağı, jojoba yağı ve e vitamini karıştırarak kullabilirsiniz. Karışımı duştan 15 dakika önce saç derisindeki sedefli bölgeye uygulayınız.

Umarız severek okuduğunuz faydalı bir saça badem yağı kullanımı yazısı olmuştur. Sizde değerli görüşi soru ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilirsiniz. Eğer saçlara badem yağı kullanımı ile ilgili yazdıklarımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak sitemizi paylaşırsanız çok seviniriz. bdmyagisacbkmx

0 yorum:

Yorum Gönder