24 Ağustos 2014 Pazar

badem-yagi.org olarak sizin için bu yazımızda kirpik uzatmayı anlatacağız, kirpik uzatmak nedir, kirpik uzatıcı nelerdir ve kirpik uzatma yolları ile kirpik uzatmak için yapılması gerekenler konularında bilgiler vereceğiz iyi okumalar.

Kirpik Uzatıcı


Bir çok kadının göz makyajının en önemli unsuru olan kirpikleri ile başı dertte, kirpikler genelde çok cılız olduğu için kirpikleri gürleştirmek veya uzatmak için bir sürü yöntem deneniyor. Bitkisel kirpik uzatmaktan tutun da doğal yöntemlerle kirpik uzatmaya kadar kadınlar bir sürü şeyi araştırıyor deniyor. Forumlar blog yazıları onun sapı bunun çöpü, şunun yağı mucize formülü 3 ayda etki gösteren kirpik uzatıcı ürünler, daha neler nelerle dolu.

Kirpik uzatıcı denemeleri başarısız kalanlar ipek kirpikten kirpik etirmeye olmadı en azından kirpik permasına kadar türlü yollar deniyoralar. Durum o kadar absürd bir hal almış ki koca koca haber siteleri sırf internetten kirpik uzamsı noktasında bilgi arayanları çekmek için aslı astarı olmayan bir sürü yazı giriyor, bazı bloglar bu yazıları değiştirerek yayınlıyorlar, forumlar ise bu amaçlı üretilmiş türlü ürünlerin satıcılarıyla dolu aldım çok memnunum gibi bir sürü altı boş yazıyla dolu forumun eski sakinleri bir işe yaramıyor dedikçe inatlaşmalar konu başlıklarını yüzlerce yazıyla doldurmuş. İnternette yaptığımız tematik bakım güzellik çalışmaları gereği herhangi bir yazıyı yazarken konuyla alakalı binlerce sayfaya göz atıyoruz. Sadece yerli değil yabancı kaynakları da tarıyoruz, inanın bize türkiye internet sayfaları kadar çöp bilgiyle dolu başka sayfalar yok. En ufak bir bilgi kırıntısına bile değer verdiğimizden ve size en doğru bilgileri sunmak için uğraştığımızdan dolayı, kirpik uzatma yazılarını taradık haftalarca, ama yerli kaynaklar, bitkiselci şarlatanlar, ürün satmak isteyen sözde uyanıklar ve kirpiklerini uzatmak, kirpik gürleştirmek isteyen, kirpik uzatıcı maddeler arayan, kirpik serumlarına paralar döken, kirpik bakım yağları kullanan çaresiz kadınlarla dolu umarız bu yazımız size bir nebze olsun yol gösterir.


Kirpik Uzatmak İçin Yapılması Gerekenler


Evvela kirpikler saçlar gibi 2-3 sene duran varlıklar değil, 3 ayda bir dökülüyorlar dolayısıyla tam olarak kirpik uzatmanız teoride ve pratikte imkansız ve işe yaramaz bir şey. Tabi kıl köklerini besleyerek kirpiklerin daha kalın ve gür çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kirpik uzatmak gibi br çabaya girişmek peşinen söylemek gerekirse çok anlamsız ve sonuçları belirsiz bir çabadır. Kirpik uzatma ile ilgili internette yaptığımız araştırmalarda "Lumigan" isimli bir göz damlası ile kirpik uzatma gibi yazılara denk geldik.

Lumigan Kirpik Uzatma


Lumigan aslında kronik gulokom ve göz tansiyonunu düşürmeye yarayan bir damla. Ama kullananlar kirpiklerindeki aşırı uzamayı bildirince bir anda nasıl olduysa kadınlar arasında hızla yayılan bir kirpik uzatma ürünü haline geldi. Bunu gören üretici amerikan firma "latisse" isimli bir kozmetik ürün üretti. Şimdi gelelim lumiganın zararlarına, evvela lumigan bir sürü yan etkisi olan bir ilaç, karaciğer fonksiyonlarından üst solunum yolları rahatsızlıklarına, göz irisinde renk değişikliği ve en önemlisi görme bozukluklarına yol açan bir ilaç. Hatta ilacın yan etkilerinden dolayı kronik gulukom hastalarında gebelikte ilacın kullanılması engelleniyor, yani öyle basit bir damla kirpiklerime sürüyorum kirpiklerim uzuyor diyenlere aldanmayın. Çok büyük telafisi imkansız bir göz rahatsızlığına yolaçabilir. Ayrıca birilacın dolaylı yoldan dahi olsa tanıtımı övülmesi reklamının yapılması suçtur, bu damla ile ilgili övücü nitelikte beyanda bulunan insanlar açık açık suç işliyorlar, kaldı ki 100 kişiden 90'ında bir sorun çıkmaması sorun çıkan o 10 kişinin vebalinden kimseyi kurtarmaz. Unutmayın aradaşınızda çıkmayan sorun sizde çıkabilir göz sağlığınız bozulabilir. Bir de bu uygulamayı bu gün yaptınız yarın problem çıkacak diye bir şey ok, ya 2 sene sonra çıkasa ne yapacaksınız. Lütfen böyle sağlıksız şeylere yönelmeyin. Varsın sağlığınız yerinde olsun da kirpikleriniz kısa olsun.

Kirpik Uzatmak


Kirpik yapısında anlattığımız üzre kirpikler zaten 3 ayda dökülen kıllar, yani öyle bir ürün sürdüm kripiklerim uzadı gibi durum yok uzasa bile dökülecekler, dolayısıyla bu tarz ürünler sizlerin zaafından yararlanmak isteyenlerce piyasaya sürülen şeyler, yani sürekli kullanım geren bir şey, sürdüm kirpiklerim 3 günde uzadı yıllarca uzun kaldı diye bir durum olmaz olamaz.Eğer bir madde kirpikleri uzatıyorsa onu devamlı kulanmak zorundasınızdır, yoksa kullanmayı bıraktığınız an kirpikleriniz tekrar dökülebilir.

Kirpik Serumu


Piyasada hazır olarak satılan onlarca kirpik uzatıcı ve gürleştirici serum var ve fiyatları oldukça yüksek biz size vitaminlerle yapacağınız oldukça ucuz bir kirpik serumu tarifi vereceğiz, daha sonra aktaracağımız kirpik gürleştirici bakım yağından önce kullanmanız gerek, bu uygulamayı akşamları 2 dakikada yaparsanız kirpiklerinizdeki uzamaya inanamazsınız ve öyle sağlıksız metodlar peşinde gezmezsiniz.

1 çay kaşığı destile su (yoksa damacana suyu da olur)
C vitamini L-Ascorbic Acid
B5 vitamini d-panthenol
B3 vitamini niacinamide

1çay kaşığı suyu bir yemek kaşığının içerisine dökün, sonra 3 adet kulak çubuğu alın, ilkini C vitaminine batırıp yemek kaşığına sokun, ikincisini b5 vitaminine batırıp yemek kaşığına sokun, üçüncüsünü b3 vitaminine batırıp yemek kaşığına sokun, yemek kaşığında bu üç kulak çubuğunu iyice gezdirin. Suyla birlikte katı olan c vitamini ve niacinamid eriyecektir. Siz kulak çubuklarını dairesel olarak 1 çay kaşığı su koyduğunuz yemek kaşığında iyice eriyip suya karışacaktır, kulan çubuklarını iyice karıştırdıktan sonra makyajınızı çıkardığınız temiz cildinizde üst ve alt göz kapaklarının dibine uygulayın. Dikkat edin karışımı gözlerinize kaçırmamaya özen gösterin, işte size en müthisişinden ve oranı yüksek kirpik uzatıcı serum, zaten size satılan o çok pahalı serumların içinde de bu maddeler var.

Kirpik Gürleştirme


Kirpiklerinizi gürleştirmek için verdiğimiz tarifte bulunan vitamin bakımını yaptıktan sonra sıra geldi yağ bakımına. hangi internet sitesine hangi foruma baksanız badem ve hint yağından bahsederler evet gerçek bir durum ama eksik. biz şimdi size bir yağ tarifi vereceğiz bu tarifie e vitamini de ekleyeceğiz ki kirpikleriniz bayram edip milleti kıskandıracak gürlükte ve bakımlı dursunlar.

30 ml badem yağı
30 ml hint yağı
30 ml avokado yağı
10 ml e vitamini
10 ml skualen

Bu yağları bir kavanozda karıştırın e vitamini ve skualeni de ilave edin, vitaminin saf olanını edinin ampul olanlar az oranda e vitamini içerirler, saf vitamin bal kıvamında bir sıvıdır. Herhalde kullanım olarak size 1 sene kadar yetecek ekstra kuvvetli bir kirpik bakım yağı elde etmiş olacaksınız. Temiz bir kulak çubuğu yardımıyla vitamin bakımı yaptığınız kirpiklerinize bu kirpik bakım yağını uygulayın. Vitamin ve yağ bakımlarını her akşam düzenli yaparsanız 2.ayın sonunda sonuçlar sizi hayrete düşürecek.

Saydığımız maddeleri 50 lira civarında bir fiyata vitaminler de dahil temin edip 1 sene kadar kullanabilirsiniz. Yüzlerce lira verip sonuç alamadığınız nice kirpik bakımı ve serumdan daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Kirpik Uzatma yazımız burada bitiyor, siz de değerli yorum soru ve görüşlerinizi bize yorumlar aracılığıyla iletebilirsiniz. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Değerli yorumlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkür ederiz. bdmyagikrpkx

2 yorum:

  1. Bu vitaminleri nerede bulabiliriz ?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. yurt dışında bir çok yerde satılıyor ama türkiyede sanırsam bir doakimya.com sitesinde var, fiyatları da oldukça iyi buradaki eczaneler de bu konuda çok yetersiz satılan vitaminler çok seyreltik..

      Sil