20 Ağustos 2014 Çarşamba

badem-yagi.org olarak bu yazımızda size kirpik perması işlemini anlatacağız, kirpik ve bakımı konularındaki serimizin bu yazısında kadınların çok tercih ettikleri kirpik permasının nasıl yapıldığı faydaları ve kirpik perması zararları konusunda bilgiler vereceğiz. İyi okumalar.

Kirpik Perması Nedir


Kirpik perması özel solüsyonlar yardımıyla kirpikler için üretilmiş bigudilere sarılan kirpiklerin daha kıvrık surması işlemine verilen addır. İşlemde kullanılan solüsyonun kalitesine ve permayı yapan kişinin uzmanlığına göre kirpik perması 1 ila 3 ay arası kalıcı bir işlemdir.


Kirpik Perması Nasıl Yapılır


Kirpikler için geliştirilmiş temizleyici ile kirpikler temizlendikten sonra, kirpik bigudileri kirpiklere uygulanıp özel yapıştırıcı losyon ile kirpikler kıvrılır ve kirpik perması solüsyon uygulanan kirpikler 15 dakika bekletilir. 15 dakika sonra özel bir solüsyon yardımıyla bigudiler kirpikten ayrılır. Toplamda 1 ssat kadar süren bu işlemler sonucunda kıvrılmış kirpikleriniz hazır.

Bu işlemler için  Ammonium Thioglycolate, Amonyaklı Su, Monoethanolamine, Sodium Bromate, Tomin_A, Sodium PCA gibi kimyasal maddeleri içeren 4-5 solüsyon kullanılır.

Kirpik Perması Faydaları 


Günlük rimel yani maskara ile kirpik bakımı yapmak istemeyen kirpik kıvırıcı ile uğraşmak istemeyen kadınlar kirpik perması yaptırarak bu tarz bakım zahmetinden kurtulmayı amaçlıyorlar. Kirpik permasının en büyük faydası kirpikleri daha kıvrık ve güzel göstermesidir.

Kirpik Perması Zararları


Kirpik perması eğer kirpikleriniz kısaysa bir anlam taşımaz, hatta uygulamadan memnun kalmama ihtimaliniz bir hayli yüksek. Ayrıca kullanılan solüsyonun kalitesi ve uygulayan kişinin uzmanlığı da önemli kirpiklerinizin yanma ve dökülme riski mevcut. 

Ancak kirpik permasına diar yerli, kaynaklarda çok fazla yazı yok maalesef genelde birbirinden alıntılanan içerikler söz konusu. Özellikle kirpik permasının hiç bir zararı olmadığını belirten, bir tek kirpiğinizin bile dökülmeyeceğini iddia eden yazılar okuduk. Bu noktada kirpik permasında kullanılan solüsyonun içeriğinin ne olduğunu uygulayıcılarının bildiklerini düşünmüyoruz. Ayrıca yabancı kaynaklarda göze zarar verebileceği belirtilmiş ayrıca FDA ( ABD sağlık bakanlığına bağlı bir kurum) hiç bir kirpik perması ürününü güvenli listesine almadığını okuduk.1

Kirpik Perması Fiyatı


Kirpik perması değişken fiyatlara uygulanan bir işlemdir. Genelde 40 lira ile 150 liralar arasında fiyat verilen kirpik permasında ortalama fiyat 60-80 lira civarındadır. 

Kirpik Perması Yaptıranlar


Kirpik perması yaptıranlara dair yaptığımız aramalar ve incelemelerde internetteki genel olarak kirpik permasından memnun olanların ve olmayanların eşit olduğunu söyleyebiliriz, kirpik perması şikayet yani kullanıcı memnuniyetsizliği kirpiklerin dökülmesi ve kısa kirpiklerde iyi durmaması ile kısa sürede bozulması yönünde. Bazı insanlar 2 aylık bir uygulama için o kadar para vermeyeceklerini belirtmişler. Kirpik perması memnun olanlar ise kendilerinin büyük bir zahmetten kurtulduğunu ve güzel durduğunu belirtmişler.

Kısaca özetlemeye çalıştığımız kirpik perması işlemine dair anlatacaklarımız bu kadar. Eğer kirpik perması yaptıracaksanız daha güvenilir yerlerde ne yaptığını bilen uyguladığı solüsyonu bilen uzmanlara yaptırmanızda fayda görmekteyiz.

Kirpik permasıyla ilgili yazımız burada bitiyor, sizde değerli görüş soru ve önerilerinizi yorumlar aracılığıyla iletebilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz, yorumlar ve paylaşımlar için şimdiden teşekkür ederiz.
bdmyagikrpkx

Kaynak:

1 http://www.beautytreatmentsolicitors.co.uk/compensation-for-burns-and-hair-loss-from-eyelash-perm.html

 

0 yorum:

Yorum Gönder