20 Ağustos 2014 Çarşamba

badem-yagi.org olarak bir çok kadının kirpik bakımında rimel yani maskaradan önce uyguladıkları kirpik kıvırma işlemini bu işlemin yapıldığı kirpik maşası da denilen kirpik kıvırma aletini ve kirpik kıvırıcı fiyatı ile kirpik kıvırma tekniklerinden olan kaşıkla kirpik kıvırmayı anlatacağız, iyi okumalar.

Kirpik Kıvırma Nedir


Kirpikler göz makyajının ve güzelliğin önemli unsuru, bunu bilen kadınlar kirpiklerini daha gür ve güzel göstermek için rimel yani maskara kullanıyorlar. Ancak kirpikler çoğu zaman düz ve biçimsiz olabiliyor, işte bir çok kadının kirpiklerine rimel sürmeden önce yaptıkları işlem kirpik kıvırıcı denilen kirpik kıvırma aletiyle kirpiklerini kıvırmak.

Peki kirpik kıvırma neden yapılır, evvela kirpik kıvırma sonucu gözleriniz ön plana çıkar ve bakışlarınız belirginleşerek etkileyiciliğinizi yani cazibenizi arttırır. Kirpik kıvırma sayesinde kirpikleriniz daha uzun gözleriniz daha büyük görünür.

Kirpik Kıvırma Aleti


Kirpik kıvırıcı veya kirpik maşası olarak da adlandırılan bir bakım aleti olan kirpik kıvırma aleti resimdende görüldüğü gibi makasa benzeyen arasına sıkıştırdığı kirpikleri kıvıran bir alet. Kirpik kıvırıcımaskara yani rimel sürülmeden önce kullanılması gereken bir alet. Bu kirpik maşası sayesinde şekil verdiğiniz kirpikleriniz rimel uygulamasından sonra harkulade gözükecektir.


Kirpik Kıvırıcı Nasıl Kullanılır


Kirpiklerinnizi göz makyajından önce kirpik maşası da denilen kirpik kıvırıcı ile sıkıştırıp 20 saniye kadar bekliyorsunuz. Bu bekleme esnasında sabit durmanız gerekmekte, unutmayın kirpikler hassas vücut kıllarıdır en ufak darbede hatta gözlerinizi ovalarsanız bile dökülme eğilimleri vardır. Kirpik kıvırma aletini oldukça nazik ve hassas kullanmalısınız. Bu hem daha iyi sonuç verecek hem de kirpiklerinizi olası zarardan koruyacaktır. Kirpik kıvırıcı kullanırken bir fön makinesi yardımıyla kirpik kıvırıcınıza biraz ısı verip ılık hale getirirseniz kripiklerinizin kıvrılması daha kolay olacaktır. ayrıca kirpik kıvırma aletine bir damla saç şekillendirici sprey sıkarsanız kirpiklerinizin şekli daha uzun muhafaza olur, ama spreyi çok çok az sıkmanız lazım.


Kirpik Maşası Fiyatı


Kirpik kıvırma aleti veya kirpik kıvırıcı olarak da bilinen kirpik kıvırma maşaları piyasada 5 lira ile  150 lira arasında fiyatlara satılmaktadır. Mekanik ve elektirikli kirpik kıvırma makineleri bulunmaktadır. Ürünlerin işlevi arasında çok büyük fark yoktur. Size tavsiyemiz metal kısmı daha dayanıklı ve uzun süre paslanmayacak orta fiyatlı 15-20 lira arasında fiyattaki kirpik kıvırıcılardan edinmeniz olacaktır.

Kirpik Kıvırma Yöntemleri


Kirpiklerinizi kıvırmak için eğer bir aletiniz yoksa şimdi yazacağımız yöntemleri kullanabilirsiniz. Kirpik kıvırma taktikleri çeşit çeşit olsa da bunlardan en önemlileri kirpiklerinizin daha kıvrık ve kalıcı olmasını sağlayacak yöntemlerdir. Unutmayın ki kirpikler de saçlarınız gibi kıllardan oluşur. 

  • Kirpiklerinizi ya ısıtıcılı kıvırıcıyla ya da biraz ısı verdiğiniz fön makinasıyla 30 saniye kadar sıcak maşa kullanırsanız daha iyi bir kıvrım elde edersiniz.
  • Kirpik kıvırıcı aletinize 1 damaladan az yani çok çok az saç spreyi sürerseniz kirpikleriniz daha uzun süre bozulmadan duracaktır.
  • Maskaranın içerik kalitesi kadar fırça kalitesi de oldukça önemlidir, kıvırım arttırıcı fırçaya sahip bir rimel kullanırsanız kirpikleriniz daha kıvrık ve büyüleyici durur.
  • Suya dayanıklı yani waterproof markalar kullanmanız kirpik makyajınızın bozulmasını engelleyeceği için size oldukça büyük artı katacaktır. Kirpik kıvırma aleti kullanıp o kadar zahmet çektiğiniz kirpik makyajınızın çabuk bozulmasını istemezsiniz haliyle.

Kaşıkla Kirpik Kıvırma


Diyelim ki dışardasınız ve acil göz makyajı yapmanız lazım, makyaj çantanızda rimel yani maskara her daim bulunur ama genelde çantanızda kirpik kıvırıcı taşımazsınız. Bu durumda bir çay kaşığı en büyük kurtarıcınız olur. Çay kaşığını kolonya yardımıyla siliniz parfüm de olur bu çay kaşığını destile etmenizi sağlar ve eğer imkan varsa kaynar suda 1 dakika bekletilmiş ve ısınan bir çay kaşığını, eğer imkanınız yoksa soğuk da olur, hemen bir peçeteyle kurulamanız ve daha sonra çay kaşığının ucuyla kirpiklerinizi nazikçe yukarı doğru kıvırıp maskaranızı uygulayınız.

Kirpik kıvırmaya dair yazdıklarımız burada bitiyor, siz de değerli görüş soru ve önerilerinizle yorumlar aracılığıyla katkıda bulunabilirsiniz. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Yorumlar ve paylaşımlar için şimdiden teşekkürler. bdmyagikrpkx

0 yorum:

Yorum Gönder