11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak bu yazımızda size kaş kontürü de denilen kalıcı kaş dövmesinin ne olduğu ve zararları hakkında bilgiler vereceğiz. İyi okumalar.

Kaş Kontürü

 

Kaş dövmesi veya kullanılan adıyla kaş kontürü kaş bölgesine yapılan bir dövme işlemidir. Kalıcı olarak yapılan bu işlem sonucu kaşlarınıza bir şekil verilir ve dövme boyası kaş bölgenize işlenir. Yapılan işlemden sonra kaş bölgeniz kalıcı bir biçimde boyanmış olur. Peki kaş kontürü nasıl yapılır.

 

Kaş Dövmesi Nasıl Yapılır


Kalıcı kaş makyajı olarak da adlandırılan kaş kontürü işlemi için öncelikle kaşlarınız uyuşturuluyor. Uyuşturma işleminden sonra işlemi yapmak için seçilen model kaş bölgesine çiziliyor. Çizim ve model onayından sonra model dövme cihazı aracılığıyla deri altınıza işleniyor. Deri altına işlenme sırasında lokal anastezi yapılan kaş çok acımasa da uyuşma geçtikten sonra 2 gün kadar sızlama olması doğal. İşlem bittiğinde artık kaşınızda bir dövmeniz olmuş oluyor.

 

Kalıcı Kaş Makyajı Sonrası Bakım


Conture olarak adlandırılan bu işlem, bir çeşit kaş dövmesi olduğu için gerek uygulama gerekse uygulama sonrası sterilizasyon ve bakımı çok önemli. Uygulama sonrası bölgeyi batikon ile steril tutmak gerekiyor, sonrasında çeşitli merhemlerle bölgenin iyileşmesi sağlanıyor. Kalıcı kaş makyajı işleminden 1-2 gün kaşlarınızı yıkamamanız gerekiyor.

 

Kaş Kontürü Fiyatı


Kalıcı kaş makyajı veya dövmesi olarak adlandırılan bu işlemin uygulama maliyeti 5-10 lirayı geçmemekle birlikte ödediğiniz ücret uygulamayı yapan merkezin hizmet bedeli olarak belirlenir. Kaş dövmesi ne kadar sorusu çok sorulan bir sorudur, burada fiyatı uygulamayı yapacak kişinin işçiliğinin kalitesi kaş kontürünün kalıcılığını ve sizin memnuniyetinizi belirler. Ortalama olarak 150 lira ile 500 lira arasında değişen fiyatlara yapılan bir uygulamadır.

 

Kaş Dövmesi Yaptıranlar


Genellikle ani bir kararla yaptırmaya karar veren insanlar bu uygulamalardan çok pişman olurlar. Kaşlarınızda bir dökülme, kaş bölgesinde bir yara yoksa yani zorunlu bir durum yoksa uygulamayı çok tavsiye etmiyoruz. Sonuçta kaşınıza kalıcı bir işlem yapıyorsunuz ve pişman olursanız geri dönüşü çok zor.

 

Kaş Kontürü Silinir Mi


Kaş dövmesi silinebilir ancak bu da riskli ve uğraştırıcıdır. Kaş dövmenizi silmek için TCA (tricholoro acetic acid), Glikolik asit gibi kimyasal peeling asitleri kullanarak kaş dövmenizi silebilirsiniz. Ancak bu işlemi uygularken o bölgeyi iyi korumalısınız, yani dövmeyi yaptırmaktan daha zor bir işlemdir kaş dövmesi silmek.

 

Kaş Dövmesi Zararları


Kaş kontürünün zararları uygulama esnasında başlar. Evvela uygulanan ortam ve uygulama ekipmanı yeterince steril değilse kaş enfeksiyonu yaşamanız işten bile değildir. Steril ortamdan kastımız eldiven takmış bone giymiş insan değildir, havada milyon adet bakteri virüs ve mikrop vardır. Bunları sterilize etmek öyle güzellik merkezlerinin vb. lerinin haddi değildir. Ameliyatlarda dahi bir çok hastanede bu işlemden dolayı ölüm gerçekleşiyor. Dolayısıyla fayans yerler, temiz bir mekan sterilize anlamı taşımaz. Uygulama yapılan aletlerin sterilizasyonu ise başlı balına bir uzmanlık ister.

Kalıcı kaş makyajı için kullanılan boyaların güvenliği ayrı bir risk unsurudur, sonuçta deri altınıza enjekte edilen bu boyaların ne olduğunu kimyasal içeriğini emin olun uygulama yapanların bile çoğu bilmez. Uygulama yapıldıktan sonra sizin de kaş kontürü yapılmış bölgeye iyi bakmanız mikrop kaptırmamanız gerekiyor.

Tüm bunları yaptıktan sonra uygulamanın hoşunuza gitmemesi en büyük zarardır ki, dövme yaptıran her insan gibi sonrasında %80 pişman olursunuz. Ayrıca kaş bölgesinde kalıcı olan bu işlem sonrasında boyanın alacağı rengi kestiremezsiniz. Eğer boya rengi değişirse baştan kaybettiniz demektir. Uygulama yapılan bölgelerde terlemeye bağlı olarak boya renginin değişmesi sık görülen bir durumdur.

Kaş dövmesi sağda solda iddia edildiği gibi 2-3 senede silinmez. Sadece silikleşir, yani o boya kendiliğinden ortadan kalmaz, bu durumda her 3 senede bir yeni uygulama yaptırmanız anlamına gelir. Yani yaptırırım nasılsa 2 sene sonra siliniyor gibi mantık gütmeyin çünkü silinmez, kaş makyajıyla kapatabilirsiniz gibi şeyler okuduk, madem kaş makyajıyla kapatacaksınız neden dövme yaptırıyorsunuz.

Kaş dövmesi yapay bir şeydir ve uzaktan güzel bir kaş görüntüsü verse de yüz yüze görüşmelerde yapay olduğu anlaşılacak ve hoş durmayacaktır.

Uygulama istediğiniz sonucu vermeyebilir, işçilik iyi olmaz, cildinizde alerji olur vb. durumlarda hayatınız kabusa dönebilir, bir çok kadının mesele ciltleri olduğunda bu durumu takıntı derecesine getirdiği hepinizin malumu.

Kaş dövmesi zararı hakkında daha onlarca şey yazabilirdik ancak fazla uzatmaya gerek yok. Eğer kaşınızda bir yanma, yara iz vb yoksa çok zorunlu değilseniz böyle uygulamalara girişmeyiniz. Kaş bakımı yapmak ve çeşitli kusurları makyajla kapatmak her daim daha güvenli bir yol.

Kaş kontörü ve zararları hakkındaki yazımız burada bitiyor. Siz de değerli görüş soru ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilir yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaştığınız için teşekkür ederiz. bdmyagikasx

0 yorum:

Yorum Gönder