11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak bu yazımızda badem yağının vücudumuzdaki kıl köklerini beslemesi ve tüylenme yapması hakkında bilgiler paylaşacağız iyi okumalar.
 

Kıl Kökleri Badem Yağı


Badem yağının kullanım alanları saç bakımı, bıyık bakımı, sakal bakımı, kaş ve kirpik bakımı gibi vücudumuzun kıllarla kaplı bölgeleri olduğu için bir çok kadının aklına gelen ilk soru badem yağı tüylenme yapar mı sorusudur. Evet badem yağı tüylenme yapan bir yağdır. Çok uzun süreli badem yağlı bakımların tüylenme yaptığı bilinmektedir. Çünkü badem yağı kıl köklerini, beslemektedir.

Bir çok kadının en muzdarip olduğu şey vücuttaki istenmeyen kıllardır. Bunun için lazer epilasyon vb. uygulamalar ile tüy azaltıcı krem vb. leri kullanılmaktadır. Kıl kökleri vücudumuzun hemen hemen her bölgesinde bulunmaktadır. Kıl kökleri e vitamini gibi anti oksidan yapıda olan nesnelerce beslenebilirler. Serbest radikallerin kıl köklerine zaraları vardır, ancak badem yağı gibi cildi besleyici maddeler kıl köklerini beslerler.

 

Badem Yağı Tüylenme Yapar Mı

 

Burada unutulmaması gereken şey badem yağının düzenli kullanımı sonucu bu tarz istenmeyen durumların doğabileceğidir. Badem yağını 4 ay gibi düzenli bir süre kullanırsanız kıl köklerini güçlendirir, bu durumda ayva tüyü denen zayıf kılların daha kalın ve belirgin hale gelmesini sağlar. Yani badem yağı yeni bir kıl kökü oluşturmaz ama zayıf kıl köklerini besler ve tüylenme yapar.

Bu yüzden badem yağını yüzünüzde, koltuk altında ve bikini bölgesinde kullanmamaya gayret etmelisiniz. Ancak tekrar hatırlatmak gerekirse badem yağının düzenli kullanımı sonucu bu tarz durumlar oluşur, yani bir kere badem yağı kullanmakla tüylenmezsiniz.
 

Badem Yağı Kılları ve Saçları Daha Hızlı Uzatır


Badem yağı hızlı saç uzatmada kullanılan bir yağdır. Badem yağı kıl köklerini ve saçları daha hızlı uzatma noktasında oldukça etkili bir yağdır. Bu özelliği ile kirpik, kaş, sakal, bıyık ve özellikle hızlı saç uzatmak isteyen kadınlar badem yağını kullanırlar. Badem yağı kıl köklerini beslediği için daha hızlı uzamalarını sağlar.

Badem yağının kıl köklerini beslemesi ve tüylenme yapması hakkında yazımız burada bitiyor, sizde değerli görüş soru ve önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilirsiniz, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz ve paylaşım yaptığınız için teşekkür ederiz. 
bdmyagicltbkmx

2 yorum:

  1. azeribaycan size kucak dolusu selamlar...sizden bi kac sey sorucam..badem yagi killanma yaparmi ? ve netur badem yagi kulanmak lazim kil ciksin diye? kac aya sonuc ala biliriz??

    YanıtlaSil
  2. tatlı badem yağı kullanın bu yağlar kıl köklerini besler

    YanıtlaSil