11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak size bu yazımızda badem yağının saç uzamasındaki etkilerinden bahsedeceğiz. Umarız faydalı olur.

Saç Uzamasında Badem Yağı


Son dönemlerde saç uzatmak isteyen kadınlar bu amaçlarına ulaşmak için özellikle badem yağından faydalanmaya çalışıyorlar. Sinameki ve turplu tarifler veriliyor, bitkiler her ne kadar değişse de e vitamini ve badem yağı her daim hazırlanan karışımların içerisinde yerini alıyor.

 

Badem Yağı Saç Uzatır Mı


Badem yağını saç uzatmada kullanan kadınların aklına gelen ilk soru badem yağı saç uzatır mı sorusu. Bu sorunun cevabı kısmen evet, aslında saçınızı hiç bir yöntem normalden kat be kat daha hızlı uzatmaz. Yani saç uzatma formülü ararken mucize beklemeyin. Saçlarınız olağandan %10 daha hızlı uzayabilir badem yağı sayesinde. Badem yağı saçları besleyen oldukça değerli bir yağdır. Yani saç uzamasına etkisinden ziyade saç derinizi ve saçlarınızı besleyen oldukça güzel bir yağdır.

 

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır


Badem yağı genelde saç uzatma tariflerinde kullanılırken, bitki sularıyla karıştırmak önerilir. Aslında bu bile başlı başına yanlıştır. Bir diğer yanlış badem yağını şampuanla karıştırmaktır. Genellikle yağ kimyası ve kozmetik kimyasından habersiz bir takım medyatik soytarılar bu tarz tavsiyelerde bulunur ama bunlara itibar etmeyiniz. Yani badem yağını şampuana katarsanız şampuanınızın yapısını bozmak dışında bir işe yaramaz.

Aslında şampuana ne yağı katarsanız katın şampuanın yapısı pek değişmez. Tabi burada bir hususu hatırlatmakta fayda var eğer şampuanınıza yağ bazlı değilde su bazlı olan b vitamini ilave ederseniz şampuanınızın kalitesinde artış sağlayabilirsiniz. Şampuan demişken kullandığınız şampuanların sls vb. içermemesine yani sülfatsız olmasına dikkat etmelisiniz.

Gelelim badem yağının saça nasıl uygulandığına, badem yağı ister saç uzatmak ister saç beslemek maksatlı olsun saça direkt olarak sürülmeli ve 30 dakika kadar bekletilmelidir. Gerek saç derisine gerekse saç boylarınıza süreceğiniz badem yağını hafif masaj yaparak sürmelisiniz. Badem yağı uzun süreli örneğin 6 ay boyunca sürekli kullanımda tüylenme yapan bir yağdır bu yüzden dikkatli kullanın

 

Saç Uzatmak


Saç uzatmada badem yağı kullanacaksanız yağı saç derinize uygulamanız gerektiğini unutmayın. Bu yazımızla alakalı olarak badem yağı saç bakımı makalemizi inceleyebilirsiniz. Saçlarınıza sürdüğünüz badem yağı saçlarınızın koparak dökülmesine ve kırılmasına karşı etkiler gösterecektir. Ancak saç uzatma maksadıyla badem yağı kullanacaksanız, saçlarınızın daha hızlı uzaması gibi bir amacınız varsa, bu durumlarda badem yağını saç derinize uygulamalısınız. Hint yağı, çörek otu yağı, lavanta yağı, biberiye yağı ve hindistan cevizi yağlarıyla hazırlayabileceğiniz, karışımları da saçın uzaması ve bakımında badem yağıyla karıştırarak kullanabilirsiniz.

Edit Tarihi 19.Agustos.2014:

Saç Uzaması ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki linkin üzerini tıklayarak  saç uzatma kitabını okuyabilirsiniz.
Saç Uzatma Kitabı

Saç uzaması yazımız burada biterken, umarız severek okuduğunuz faydalı bir saç uzatma yazısı olmuştur. Sizde değerli görüş bilgi ve sorularınızı yorumlar aracılığıyla bizlere iletebilirsiniz. Eğer badem yağı saç uzaması ile ilgili yazdıklarımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak sitemizi paylaşırsanız çok seviniriz. bdmyagisacbkmx

0 yorum:

Yorum Gönder