11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak badem yağı saç bakımı konulu bir yazı yazdık, badem yağıyla nasıl saç bakımı yapacağınızı anlattığımız bu yazımızın hepinize faydalı olmasını diliyoruz.

Saç Bakımında Badem Yağı Faydaları ve Kullanımı


Badem yağı etkili ve ucuz bir saç bakım yağıdır. badem yağı saç bakımında doğru kullanılırsa, boyalı ve röfleli saç bakımında çok iyi sonuçlar verir. Badem yağıyla yapacağınız saç bakımı için orjinal badem yağı kullanmanızda fayda vardır.

 

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır


Badem yağının saça olan faydalarını biliyorsunuzdur. Peki badem yağı saça nasıl uygulanır? Badem yağı saça uygulanırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak için doğru saç bakım yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Saç bakımı tıpkı yüz bakımı gibi özen istemektedir. Saçlar esasen ölüdür, ölü saç yapısı hasar gördüğü takdirde onarılması çok güç olduğu için saçlarınıza gerekli hassasiyeti göstermeniz gerekmektedir. Saç renkleri belirlenip, saç boyası ile boyama

Saç bakım işlemi yaparken bitkisel saç boyalarının tercih edilmesi gerekmektedir. Doğal saç bakımı için doğal bakım yağları, kullanılmalıdır. Bu yağlar içerisinde fiyat olarak en ucuz ve etkili yağ badem yağıdır, tabi macadamia yağı, Hindistan cevizi yağı, mango yağı, shea yağı gibi daha kaliteli yağlarla karıştırılırsa etkisi daha da artacaktır.

Saç bakımı bir bütündür. Saç modelleri seçimi, saç renklerinin belirlenmesi, saçın yıkanması, kurutulması, taranması, hepsi bir bütün olarak uygulanırsa saç bakımı istenen sonuçları verir.

Badem yağı mineral katkısı yüksek, cildin ve saçların E vitamini gereksinimini karşılayan çok yararlı bir yağdır. Özellikle saçlar için, badem yağı bir mucizedir. Saç güçlendirici, kırık oluşumunu engelleyici, besleyici, koruyucu ve nemlendirici olarak saç bakımında kullanılmaktadır.

 

Badem Yağı Kullanımı


Badem yağını banyo yaptıktan sonra elinize biraz sürüp nemli saç uçlarınıza yaymanız, bir çok saç kreminden ve jöleden daha etkili bir sonuç verecektir ve kurumuş saç uçlarınız oldukça canlı görünecektir. Ama asla jöle gibi saçlarınıza şekil verme kolaylığı sağlamayacağını unutmayınız.

Aynı zamanda eve geldiğiniz bir akşam badem yağını tek başına saç diplerinize sürebilir, bir ya da iki saat beklettikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz bu da saçlarınız için oldukça faydalı bir bakım olacaktır.

Bir küçük dip not düşelim badem yağı sürülmüş saç ile hemen duşa girilmemelidir çünkü badem yağı suyu gördüğünde arıtılması zor olan bir yağdır. Bu yüzden önce saçınıza saç kremi uygulamanızı tavsiye ederiz. Bu konuyla alakalı olarak saça badem yağı kullanımı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Badem yağıyla saça bakım ile ilgili bu yazımız burada bitiyor. Umarız severek okuduğunuz faydalı bir yazı olmuştur. Sizde değerli bilgi soru ve görüşlerinizi yorumlar aracılığıyla iletebilirsiniz. Eğer badem yağı saç bakımı ile ilgili yazdıklarımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak sitemizi sevdiklerinizle paylaşırsanız çok seviniriz. bdmyagisacbkmx

0 yorum:

Yorum Gönder