11 Ağustos 2014 Pazartesi


badem-yagi.org olarak badem yağının yararlarını ve neye yaradığını anlatan bu yazımızın hepinize faydalı olmasını umuyoruz. 

Badem Yağı Yararları 


Yüzyıllardır insanlar tarafından kullanılan badem yağının yararları saymakla bitmeyecek kadar fazladır, bu makalemizde size badem yağının yararlarını ve neye yaradığını aktarmaya çalışacağız. 

Badem Yağı Nedir


Badem yağı E vitamini açısından oldukça zengin ve yararlı bir yağdır. Badem yağı iki türlüdür bunlar tatlı badem yağı ve acı badem yağıdır. Kozmetikte ve cilt bakımında kullandığımız badem yağı tatlı badem yağıdır. Badem yağı vitamin açısından zengin olmasının yanında fındık yağından daha yoğun oranda protein vardır.

Badem çekirdeği yağı hiçbir kimyasal çözüm kullanmadan soğuk pres yoluyla elde edilir. Bu metotla badem çekirdeği ezilerek içerisindeki yağ alınır. Badem yağının yararlarından en fazla verim için saf badem yağı kullanılmalıdır. 

 

Kaliteli Badem Yağı


Kaliteli badem yağı soğuk pres metoduyla elde edilen badem yağıdır. Saç, bıyık, sakal, kirpik, kaş vb. alanlarda içeriğindeki yağ asitlerinden dolayı besleyici olarak kullanılır. Bu özelliğinden dolayı özellikle saç ve tırnak bakımında etkili bir yağdır.

 

Badem Yağı Özellikeri


Kuru ve çatlak ciltleri çok olumlu etkiler ve pürüzlerini giderir. Ayrıca saç besleyici olup, saç dökülmesini önler. Kabızlık giderici özelliği sahiptir. Kaşları yanan küsen ya da bir şekilde dökülmüş kişilerin periyodik olarak kaşlarına badem yağı sürmesi çok başarılı sonuçlar verir. Özellikle karın, bel, basen ve kalça kısmında oluşan cilt çatlaklarının giderilmesinde, besleyici, onarıcı, koruyucu, yumuşatıcı ve nemlendirici olarak cilt bakımında badem yağı kullanılmaktadır.

Badem yağının bu yararları karşısında, insanlar oldukça sık kullanmaktadır. Ancak orjinal badem yağı bulmak ve onu kullanmak hepsinden önemlidir.

Badem yağı neye yarar yazımız burada bitiyor. Siz de değerli görüş soru ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz ve paylaştığınız için teşekkür ederiz. bdmyagix

0 yorum:

Yorum Gönder