11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak badem yağı kullanımı hakkında bir yazı hazırladık. Badem yağını nasıl kullanabileceğiniz hakkında bilgiler içeren yazımızın hepinize faydalı olmasını umuyoruz.

Badem Yağı Kullanımı


Badem yağı saçtan cilde bir çok kişisel bakımda kullanılan bir yağdır. Gerek piyasada bulunan sahte badem yağları gerekse yanlış uygulamalar yüzünden beklenilen faydalar sağlanamamaktadır. Bu yazımızda size uygun kullanım tekniklerini aktaracağız.

 

Badem Yağı Nasıl Kullanılır


Badem yağı kullanırken dikkat edeceğiniz ilk husus, yağın orjinal olup olmadığıdır. Orjinal badem yağı açık sarı renktedir ve tadına baktığınızda ağzınızda hemen dağılması gerekir.

Badem yağını cilde ve saça olmak üzere iki farklı kullanımını aktaracağız.

 

Badem Yağı Cilde Kullanımı


Badem yağını cildinize kullanırken fazla kullanmamaya özen gösteriniz. Kullanım esnasında masaj yaparak uygulayınız. fazla yağ tüketmemeye özen gösteriniz, siz yağı fazla sürdünüz diye badem yağının faydası artmaz, aksine fayda yerine zarar görürsünüz. Badem yağının tüylenme yaptığını kullanım esnasında unutmayınız. Bu yüzden badem yağını özellikle tüylenme olabilecek sizi rahatsız edebilecek bölgelerde daha dikkatli kullanınız.

 

Badem Yağının Hamilelerde Kullanımı


Badem yağı hamilelik çatlakları için kullanılan popüler yağlardan birisidir. Bir çok hamile doğum sonrası çatlaklar oluşmaması için badem yağı kullanmaktadır. Badem yağını çatlakların oluşması muhtemel bölgelere masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ayrıca kakao yağıyla karıştırarak kullanırsanız hamilelik çatlaklarında daha etkili sonuç verecektir.

Badem Yağının Kaş Kirpikte Kullanımı


Kaş ve kirpiklerinizin bakımında badem yağı kullanabilirsiniz. Kaşlarınıza 1-2 damla olarak sürebilirsiniz, kirpiklerde ise boş bir rimel kutusuna koymanız daha kolay kullanım sunacaktır. Ayrıca kaş ve kirpik bakımında daha iyi sonuç almak için hint yağı ile birlikte uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı Saça Kullanımı


Badem yağı oldukça nitelikli bir saç bakım yağıdır. Gerek saç derisi gerekse saç bakımında kullanılabilir. Saç derisi bakımında kullanılırken fazla yağ kullanmamaya özen gösterilmelidir. Badem yağını saçta kullanırken saç derisi ve saç uçları olmak üzere iki tür kullanımı vardır.

Badem Yağı Saç Derisi Kullanımı


Badem yağı saç derisine kullanılırken, bir tatlı kaşığı ölçüsünde kullanılır. bir tatlı kaşığı badem yağını saç derisine masaj yaparak uygulayınız ve saçınızda bekletme zamanına göre 30-40 cm uzaklıktan saç kurutma makinesiyle ısı uygulayabilirsiniz. ayrıca saç derisi bakımında hint yağıyla karıştırırsanız çok daha etkili sonuçlar alırsınız.

Badem Yağı Saç Uçları Kullanımı


Boyalı, röfleli ve yıpranmış saçlarınıza oldukça iyi bakım yapan badem yağını saç uçlarınıza uyguladığınızda minimum 2 saat bekletmelisiniz, badem yağını parmaklarınızla saç uçlarınıza nazikçe uygulayınız. Bu kullanım tekniğinde yağı azar azar bölgesel olarak uygulayınız, çok fazla sürmemeye özen gösteriniz, fazla yağ sürmeniz arıtmanızı zorlaştırır. Saçınıza yağ kullanımı yaptığınızda, saçınızı yıkamaya başlamadan evvel saç kremini saç uçlarınıza sürerseniz arıtmanız daha kolay olacaktır.

Badem Yağı Sakal Bıyık Bakımında Kullanımı


Badem yağını sakal ve bıyık bakımı amacıyla veya bunların daha gür çıkması için kullanacaksanız, özellikle akşamları bıyık ve sakal bölgelerine sürmeniz faydalı olacaktır.

Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız, umarız severek okuduğunuz faydalı bir yazı olmuştur. Sizde değerli görüş soru ve önerilerinizle yorumlar aracılığıyla yazımıza katkıda bulunabilirsiniz. Eğer badem yağı kullanımı ile ilgili yazdıklarımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak sitemizi paylaşırsanız çok seviniriz. bdmyagix

0 yorum:

Yorum Gönder