11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak badem yağının en çok kullanıldığı bakım alanı olan kirpiklere dair bir yazı hazırladık, tüm okuyucularımıza yararlı olmasını diliyoruz.

Kirpik Bakım Yağı


Badem yağ olarak acı badem yağı ve tatlı badem yağı olarak ikiye ayrılır. Dünyada en çok kullanılan yağ tatlı badem yağıdır. Tatlı badem yağı, çok önemli bir e vitamini kaynağıdır. Ayrıca Bademyağının yapısında kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, potasyum ve çinko bulunmaktadır.

Kaşları yanan ya da bir şekilde dökülmüş kişilerin periyodik olarak kaşlarına badem yağı sürmesi çok başarılı sonuçlar verdiği bilinmektedir. Badem yağı haricen uygulandığında, saç, sakal ve bıyıkların daha gür ve sağlıklı olmasını sağlar.

 

Kirpik


Göz kapağı kenarına dizilmiş kıllara kirpik adı verilmektedir. Kirpikler dışarıdan gelen böcekler ve tozlara karşı gözü korumaktadırlar. İnsanlarda kirpik rahimde bulundukları 22 ile 26. haftalar arasında gelişir. Kaş Kirpik özellikle kadın güzelliğinin vazgeçilmezlerindendir. Kaş ve kirpik bakımı bu yüzden çok önemlidir.

Kirpikler de saçlar gibidir, belli dönemlerde dökülürler. Fakat dökülenlerin yerine yenileri çıkmaktadır. İyi bir kirpik bakımı, kirpiklerin daha sağlıklı olmalarını sağlar. Kirpik döküldüğünde yenisinin uzaması oldukça uzun zaman alır. Bu yüzden yapılması gereken en önemli şey kirpiklerin daha geç dökülmesini sağlamaktır. 

Ayrıca kirpik dökülmesi ve kirpik iltihabı gibi durumlar yaşamaktaysanız, doğrudan bir hekime muayene olmanızda çok büyük fayda vardır, kirpik dökülmesi, kirpik uzaması vb. kirpik sorunlarında sağdan soldan duyduklarınız yerine hekim kontrolü en doğru yoldur.

 
Piyasada mucizevi vaatleri olan kirpik uzatıcı ürünler bulunmakla birlikte, daha çok satış amaçlı üretilir ve yüksek fiyatlara pazarlanırlar, bilimsel bir yanları bulunmamaktadır. Kirpik bakımı için bilinen en etkili maddeler, hint yağı ve badem yağıdır. Özellikle hint yağı geleneksel olarak kullanılan en etkili bakım yağıdır, boş bir rimel kutusuna koyacağınız badem yağı ve hint yağını kirpiklerinize uygulayarak oldukça etkili bir bakım sağlarsınız.

 

Kirpik Uzatmak İçin Badem Yağı


Badem yağı ile kirpik bakımı yapmak, zahmetlerine rağmen olumlu sonuçlar vermektedir. Kirpik bakımında badem yağı kullanmak için boş bir rimel kutusundan faydalanabilirsiniz.
 
Kirpiklerinize sabah akşam badem yağı uygulayabilirsiniz, ama gözlerinize kaçırmamaya özen gösterin. Badem yağının kirpiklerin bakımı ve düzenli uzamasına faydaları bilinmektedir. bu faydaları maksimum düzeyde tutmak için muhakkak orjinal badem yağı kullanmanızda fayda vardır. Badem yağını, hint yağı, avokado yağı ve biberiye yağıyla karıştırırsanız daha etkili sonuç alırsınız.

Bu arada faydalı bir bilgi olarak, eğer makyaj temizlemekte badem yağı kullanırsanız. özellikle göz makyajının temizlenmesi işleminde kirpiklerinize de bakım yapmış olursunuz.

Uyarı: 
Çeşitli bloglarda ve internet sitelerinde kirpiklerin daha hızlı uzaması için bir göz ilacı kullanımından bahsedildiğini gördük. Göz tansiyonu için üretilmiş bu tarz ilaçları kirpik bakımı için kullanmayın. Kullanmanız durumunda göz sağlığınızı bozabilirsiniz. Biraz kirpik uzatacam diye sağlığınızdan olmayın.

Yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız, umarız severek okuduğunuz faydalı bir yazı olmuştur. Sizde değerli soru, görüş, bilgi ve önerilerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşabilirsiniz. Eğer badem yağı kirpik bakımı ile ilgili yazdıklarımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için aşağıdaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanarak sitemizi paylaşırsanız çok seviniriz. bdmyagikrpkx

Kaynaklar:
http://coststudies.ucdavis.edu/files/almondvs08sprink.pdf

2 yorum:

  1. badem yağı ile hint yağını karıştırıp kirpiklere uygulamak ne kadar yararlı

    YanıtlaSil
  2. oldukça faydalıdır. karıştırabilirsiniz.

    YanıtlaSil