11 Ağustos 2014 Pazartesi

badem-yagi.org olarak kaş bakımına ilişkin bir yazı hazırladık. Kaşlar bir çok kültürde güzelliğin sembolüdür. O yüzden kadınlar kaş bakımına gerekli özeni göstermektedirler. Bu kaş bakımı yazımızın hepinize faydalı olmasını umuyoruz.

Kaş Bakımında Badem Yağı


Birçok kadının ortak sorunu olan kaş ve kirpik eksikliğini doğal yollarla yenmek hiç de zor değil. Günümüzün büyük şehirlerindeki gün boyu maruz kalınan kirli hava hem kaşlarda hem de kirpiklerde olumsuz etkiler oluşmasına sebep olmaktadır. İnsan yüzünün temel unsurlarından birisi olan bakışları destekleyen en önemli unsurlar kaş ve kirpiklerdir. Daha dolgun ve koyu kaşlar hem gözlerin rengini daha belirgin hale getirir hem de bakışlara daha derin bir anlam katar. 

Kaş Bakımı


Kaşları seyrek olan kadınların birçoğu kaşlarını kalem kullanarak kalın göstermeye çalışır. Kirpikler içinse kullanılan en bilindik yöntem maskara kullanmak ya da takma kirpik takmaktır. Oysa doğal yağlar kullanılarak kaşlarınızın ve kirpiklerin hem daha koyu hem de daha dolgun olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaşlarınızı dolgunlaştırmak için; gece yatmadan önce iyice temizleyip nemlendirdiğiniz cildinize bir kulak çubuğu yardımıyla badem yağı, avokado yağı, biberiye yağı ve hint yağı karışımını sürün sonra uyuyun. Sabaha kadar cildinize etki edecek olan badem yağı, içerdiği doğal maddeler sayesinde kaş köklerinizi besleyerek yeni kaş üretimini tetikleyecektir. Bir ay boyunca her gece badem yağlı karışımı uyguladıktan sonra kaşlarınızın koyulaştığını ve kıl köklerinizden yeni kaşlar çıktığını fark edeceksiniz. Kaş Kirpik özellikle kadın güzelliğinin vazgeçilmezlerindendir. Kaş ve kirpik bakımı bu yüzden çok önemlidir. 

Kaş Dökülmesi


Kaşlar da saçlar gibidir, belli dönemlerde dökülürler. Fakat dökülenlerin yerine yenileri çıkmaktadır. İyi bir kaş bakımı, kaşların daha sağlıklı olmalarını sağlar. Kaş döküldüğünde yenisinin uzaması oldukça uzun zaman alır. Bu yüzden yapılması gereken en önemli şey kaşların daha geç dökülmesini sağlamaktır. Piyasada mucizevi vaatleri olan kaş kirpik uzatıcı ürünler bulunmakla birlikte, daha çok satış amaçlı üretilir ve yüksek fiyatlara pazarlanırlar, bilimsel bir yanları bulunmamaktadır. 

Kaş bakımı için bilinen en etkili maddeler, hint yağı, avokado yağı, biberiye yağı ve badem yağıdır. Özellikle hint yağı geleneksel olarak kullanılan en etkili bakım yağıdır, boş kapta karıştıracağınız badem yağı ve hint yağını kaşlarınıza uygulayarak oldukça etkili bir bakım sağlarsınız. 

Badem yağı bıyık bakımında sakal bakımında, saç bakımında, kirpik bakımında da kullanılmaktadır. Badem yağının, açık sarı renkte olmasına, tadının acı olmamasına dikkat ediniz, orijinal ve soğuk sıkım badem yağı kaşlarınız için iyi bir bakım sağlar ancak dediğimiz gibi badem yağınızın rengine ve tadına dikkat ediniz.

Badem yağı kaş bakımı ile ilgili bu yazımız burada bitiyor. Umarız severek okuduğunuz faydalı bir yazı olmuştur. Eğer badem yağı ile kaş bakımını anlattığımız yazımızı faydalı buluyorsanız bu yazının daha çok insana ulaşması için sosyal medyada sitemizi sevdiklerinizle paylaşırsanız çok seviniriz. bdmyagikasx

0 yorum:

Yorum Gönder